BOŞLUK KAPATMA

Boşlukları kapatarak toz, sıvı ve hava girişini engellemek için birçok alanda fırçalar kullanılmaktadır. Makineler, üretim hatları, rüzgâr gülleri, binalar, kapı ve pencereler ve daha birçok alanda fırçaların bu amaçla kullanımı mümkündür. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

ÇAPAK GİDERME

Çapak giderme, kesme işlemlerinden sonra büyük çoğunlukla gerekli olan bir işlemdir. Aşındırıcı fırçalar yardımıyla metal, plastik ve benzeri malzemelerin kıyı, köşe ve yüzeylerindeki çapaklar giderilerek pürüzsüzlük sağlanır. Çapak giderme işlemi için fırçalar genellikle Otomotiv, Makine ve iş araçları sektörlerinde kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

ELEK ve İPEK TEMİZLEME

Değirmen sektöründe unun ve irmiğin elenmesi işleminde fırçalarda görev almaktadır. İpek gözlerinde biriken unun ve irmiğin fırçalar yardımıyla birikmesinin engellenmesi ve elenmeye devam etmesi gibi işlemler örnek verilebilir. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

FIRÇALAMA

Fırçalama işlemi inek, koyun, keçi, at gibi çeşitli çiftlik hayvanlarının derilerinin ve yünlerinin temizlenerek sağlıklı ve konforlu olmaları için gerekli bir işlemdir. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

FRENLEME

Üretim hatlarında ürünün hızını azaltmak, taşıma kemerlerinde ürünü durdurmak veya frenlemek gibi amaçlarla fırçalar kullanılmaktadır. Frenleme işlemi için fırçalar genellikle paketleme, kâğıt & baskı endüstrisi ve benzeri sektörlerde kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

KABUK SOYMA

Meyve ve sebzelerin kabuklarını soymak, yiyecek ve içecek endüstrisi için gereksinimdir. Endüstriyel yiyecek, içecek sektöründe fırçalar meyve ve sebzelerin kabuklarını ürünün kendisine zarar vermeden soymak veya temizlemek amaçlı kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

KAR KÜREME ve YOL TEMİZLİĞİ

Yollardan kar küreme veya pisliklerin temizlenmesi işlemi hava alanları ve şehirler için önemli bir gereksinimdir. Uçak pisti, yollar ve benzeri yerlerin temizliği için fırçalar kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

STATİK YÜK BOŞALTMA

Elektronik ürünler içinde birikmiş enerjiyi nötrlemek, baterilerdeki elektrik akımını almak ve çeşitli sistemlerde oluşan statik elektriği zararı önlemek amacıyla topraklamak gibi görevlerde süper iletken fırçalar görev almaktadır. Yük boşaltma işlemi için fırçalar genellikle otomotiv, elektronik, metal işçiliği, kâğıt & baskı endüstrilerinde kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

TAŞIMA ve AYIRMA

Üretim hatlarında ürünlerin hat boyunca hareketlerinin sağlanması, ayrılması ve benzeri amaçlarla fırçalar kullanılmaktadır. Meyve, sebzelerin yıkanma öncesi veya sonrası hassas bir şekilde taşınması, ağaç kalasların veya metal levhaların üretim sonrası taşınması örnek verilebilir. Taşıma işlemi için fırçaların kullanıldığı sektörlerin başında tarım, otomotiv, yiyecek & içecek sektörleri gelmektedir. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

TEMİZLEME

Üründen veya yüzeylerden kir, toz, yağ ve artık malzeme temizlenmesi gibi durumlarda fırçalar görev almaktadır. Temizleme işlemi neredeyse tüm sektörlerde vardır, profesyonel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

TOPLAMA ve TUTMA

Üretim hatlarında ampül, yumurta ve benzeri, aşırı hassas ve kırılgan ürünlerin toplanması veya tutulması amaçlı fırçalar kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.

ZIMPARALAMA ve RÖTUŞLAMA

Zımparalama işlemi birçok alanda pürüzsüz bir yüzey elde etmek, küften arındırmak, kumaşa efekt vermek ve birçok başka amaçlarla kullanılmaktadır. Aşındırıcı fırçalar, ağaç ve metallerde zımparalama, rötuşlama işlemlerinde kullanılırken, Tekstilde kumaşa efekt verme gibi görevlerde de kullanılmaktadır. Zımparalama işlemi için fırçalar genellikle Mobilya, Otomotiv, Metal işleme ve Tekstil sektörlerinde kullanılmaktadır. İhtiyacınıza özel çözüm için lütfen bizimle iletişime geçin.